Bc. Markéta Gregorová

728 700 937
marketa.gregorova@pirati.cz

Jsem PRO

  • Vícezdrojové financování brněnské kultury.
  • Výstavbu nových bytů, aby se lidem v Brně nejen chtělo žít, ale také zde mohli žít.
  • Transparentní a participativní nakládání s financemi.

Jsem PROTI

  • Rezidentnímu parkování v současné podobě.
  • Odsunu nádraží bez vyřešené návazné dopravy.
  • Přidělování městských bytů příbuzným a kamarádům.

Proč kandiduji

Není mi to jedno. Jsme vyspělá společnost ve skvělém čase - a vůbec svůj potenciál nevyužíváme tak, jak bychom mohli. Chci lepší přítomnost i budoucnost a chci se na tom podílet. Protože kdo jiný za mě vytvoří takovou budoucnost, jakou si já přeji?

Největší radost by mi udělalo, kdyby lidé volili informovaně.

Bio

Markéta Gregorová (*14. ledna 1993) je členkou krajského sdružení Pirátů v Jihomoravském kraji. Pochází z Mostu a od září 2012 se vyskytuje především v Brně.

Markéta vystudovala Podkrušnohorské gymnázium v Mostě a v lednu 2016 získala bakalářský titul na Masarykově univerzitě v Brně v oborech Mezinárodní vztahy a Evropská studia. Po třech letech v milovaném BizBoxu, kde byla e-commerce specialistou a testerem webových aplikací, se do parlamentních voleb 2017 vrhla pomoci Pirátům jako volební manažer. Po úspěchu Pirátů v těchto volbách pracovně osciluje mezi soukromou sférou (markéťačka) a aktivismem (vedoucí zahraničního odboru Pirátů). V rámci koalice Pirátů a Zelených je členkou Komise Jihomoravského kraje pro meziregionální vztahy a za koalici Žít Brno s Piráty členka Dozorčí rady BVV.

V Pirátské straně působila v letech 2013 - 2015 jako vedoucí Zahraničního odboru, od května 2017 tuto pozici zastává na dva roky znovu.

Pro volby do Evropského parlamentu v květnu 2014 byla zvolena jako číslo tři kandidátní listiny, od té doby kandidovala i v krajských volbách v JMK a z jejího oblíbeného třetího místa se podílela i na volbách do Poslanecké sněmovny PČR 2017. Pro komunální volby nicméně vystupuje z bezpečných pozic a na druhém místě kandidovala za Piráty do Zastupitelstva města Brna. Na jaře roku 2019 byla z druhého místa na kandidátce zvolena za Piráty do Europarlamentu.

Aktivně se zajímá o politiku již několik let, zpívá v kapele Definitivní Ententýk, předstírá slavnou ukulelistku, je závislá na svojí kočce Kočce a při volbách by jí největší radost udělalo, kdyby lidé volili informovaně.

Články autorky Markéta Gregorová

Navrhni úpravu