Mária Vašíčková

Narodila se v Bratislavě, 2.ledna 1965, kde žila do svých třiceti tří let. S maturitou v odboru strojařství nastupuje jako operátor do sálového výpočetního střediska v závodě BEZ Bratislava. Následně získává praxi v účtárně hospodářské správy Národní Banky Československé, odkud nastupuje na první mateřskou dovolenou. Po druhém porodu, krátce po revoluci podnikají s manželem v oblasti obchodu s knihami, denním tiskem a produkty výživy.

V Česku trvale žije od roku 1998. Osud ji zavál do Středních Čech. Několik let pracovala v nemocnici na interně. Posléze využila svou manuální zručnost u výrobce nábytku jako střihačka potahů. Vykonávala práce hospodyně v domácnosti, obchodního zástupce pojišťovny, operátora v oblasti telemarketingu. Své zkušenosti posléze využila na pozici asistentky vedení poradenské firmy v oblasti managementu. V roce 2013 ukončila členství v ČIMIB (Český institut manažerů informační bezpečnosti), kde vykonávala funkci tajemnice od jeho založení v roce 2008.

Otevřenost a potřeba mít možnost se svobodně rozhodnout bylo pro ni vždy zásadní. Oslovilo ji myšlenkové zaměření České pirátské strany kde od r. 2010 působí jako příznivec. V roce 2014 se stává platným členem strany.

Svou politickou činnost zahájila působením v kontrolní komisi strany. Zasloužila se o to, aby o členství ve straně mohli žádat také cizinci s trvalým pobytem v Čechách. Za stranu kandidovala ve volbách do Evropského parlamentu v r. 2014. Od téhož roku působí v krajském předsednictvu JMK.

V období čtvrté rodičovské dovolené si doplňuje své vzdělání z oblasti energetické psychologie jako terapeut EFT (Emotional freedom techniques ) a také získala profesní certifikát ‘Lektor dalšího vzdělávání’. Zajímají ji otázky prevence zdraví, řešení sociální a rodinné politiky. Její srdeční záležitostí je folklór, v jehož prostředí je aktivní od základní školy.

Navrhni úpravu