Pestrý týden Jiřího Hlavenky!

16. 09. 2021
Pestrý týden Jiřího Hlavenky!

Jiří Hlavenka se v uplynulém týdnu zúčastnil hned čtyř významných krajských akcí, které spadají do gesce radního pro vědu, výzkum, IT a inovace. Přinášíme vám krátké shrnutí těchto důležitých událostí, na kterých Jiří jednal o technologickém a inovačním rozvoji Jihomoravského kraje.

Jeho akční týden začal už v úterý, kdy spolu s naším předsedou Ivanem Bartošem zahajoval každoroční mikulovskou konferenci o eGovernmentu. Jejím obsahem byla zejména diskuze o problémech, které způsobil nedotažený zákon o právu na digitální službu. Zmíněnými obtížemi jsou například neefektivita budoucího stavebního “mega” úřadu, nedostupnost kvalifikovaných IT odborníků a nedostatečná bezpečnost nemocnic v rámci ochrany před kybernetickými útoky.

Program Jiřího Hlavenky pokračoval i ve středu, kdy jako zástupce našeho kraje přijímal v Lužicích společně s hejtmanem Grolichem velmi štědrý a velkorysý dar od vlády Tchaj-wanu. Jednalo se o šest a půl milionu korun, které obce použijí především na opravu poničené infrastruktury, ale i na opravy poškozeného obecního a krajského majetku.

Cílem návštěvy delegace bylo také i jednání o spolupráci s Jihomoravským krajem. „Finanční pomoc, kterou nám poskytli přátelé až z dalekého Tchai-wanu, je mimořádně velkorysá a velmi si jí vážíme. Věřím, že se navíc stane startem užších vztahů Jihomoravského kraje s Tchaj-wanem, například v oblasti kulturní, či ještě ambiciózněji v hledání partnerství v high-tech průmyslu, vědě a výzkumu. V těchto oblastech je Tchaj-wan světovým lídrem například v polovodičové technice, náš region zase exceluje v optoelektronice a elektronové mikroskopii.”

Velvet Innovation - konference, jejímž hlavním tématem byly inovace, udržitelnost, ale také podnikatelský potenciál. „Konference byla jednou z letošních nejdůležitějších událostí v kraji. Setkala se tu firemní inovační sféra, veřejné instituce, univerzity z celé republiky i špičkoví hosté ze zahraničí. Cílem bylo zmapovat nové výzvy, které dnešní doba přináší pro inovátory, diskutovat o nich, hledat a přemýšlet, jak pracovat dál. Byla retrospektivou právě končící periody a startem do období nového,” dodal Jiří Hlavenka.

A nakonec v pátek se pan Hlavenka zúčastnil Setkání Kreativního Česka. Jedním z jeho klíčových bodů bylo otevření nového kreativního hubu KUMST na brněnské ulici Údolní. Hned po openingu na návštěvníky čekaly vzdělávací přednášky, workshopy, debaty, ale i kulturní program. Akce potrvá po celý tento týden v centru KUMST.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články