Kreativní projekty na scénu!

Kreativní projekty na scénu!

Brněnští radní schválili nový dotační program pro umělce a podnikatele v kulturně-kreativních odvětvích. Budou moci získat jednorázovou podporu na umělecké a vzdělávací projekty.

Díky pomoci města v rámci nového dotačního programu nyní bude pro nové podnikatele snazší vstoupit na trh nebo expandovat do zahraničí. Dotační program zapadá do brněnské tradice podpory kreativců - letos jsme naostro otevřeli kreativní hub KUMST, který mimo jiné umožňuje navazovat kontakty a rozvíjet další spolupráci.

„Podpoře kulturně-kreativních odvětví se město Brno věnuje od roku 2010, zavedení nového transparentního podpůrného dotačního programu tak navazuje na tyto předchozí aktivity. Dotacemi podpoříme hlavně kreativní odvětví založená na osobité tvorbě a originalitě - a hlavně přispívající do širší ekonomiky města. Oceníme projekty s co největším přínosem v technologických i ne-technologických inovacích,“ uvedl k tomu náš náměstek Tomáš Koláčný.

O finanční podporu mohou žádat jednotlivci či firmy z kulturně-kreativních odvětví, například z oblasti architektury, her a videoher, UX designu, módního designu, multimédií, informačních a komunikačních technologií, řemesel apod. Tento seznam se bude měnit dle každoročních potřeb města.

Jejich projekty musí spadat do jedné z těchto oblastí:

  • propagace: přehlídky, expo-business akce, odborné veletrhy apod.
  • edukace: výstavy, odborné přednášky nebo například sympozia,
  • veřejný prostor: podpora retailu, designové instalace, boj proti vizuálnímu smogu ve veřejném prostoru,
  • specifické projekty dle aktuálního zadání města: momentálně například reakce na pandemii Covid-19, upcycling nebo tvorba her a videoher.

„Roční rozpočet dotačního programu na rok 2022 se předpokládá v celkové výši jednoho milionu korun. Minimální výše udělené dotace na jeden projekt bude činit 30 tisíc a maximální výše pak 200 tisíc,“ doplnil Tomáš Koláčný.

Výzva pro předložení projektů bude vyhlášena do konce září 2021. Veškeré informace budou zveřejňovány a aktualizovány na webu dotace.brno.cz.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články