Pirátské Celostátní fórum proběhlo poprvé on-line, představil se i JMK

Pirátské Celostátní fórum proběhlo poprvé on-line, představil se i JMK

V sobotu se konalo pirátské Celostátní fórum (CF), tedy celorepublikový sjezd strany a jejích příznivců. Akce byla poprvé v historii on-line. Během fóra bylo schváleno založení prvního pirátského politického institutu, představeni lídři pro volby do Sněmovny a jednotlivé krajské zastupitelské kluby, jednalo se i o možné předvolební koalici s hnutím STAN.

Radek Holomčík chce zjedodušit práci správcům krajiny

Poslanec a lídr kandidátky jižní Moravy Radek Holomčík má za sebou tři roky ve sněmovně a za své největší úspěchy považuje prosazení zákazu privatizace státních lesů nebo fakt, že Ministerstvo zemědělství částečně přiznalo pravé důvody kůrovcových kalamit, které nespouští jen sucho, ale i cílená devastace našich lesů a lesnictví. „V příštím volebním období chci zjednodušit zákony a předpisy, aby zemědělcům, lesníkům a dalším správcům krajiny zbytečně nekomplikovaly život. Posílím poradenství a podpořím kvalitní digitalizaci státní správy tak, aby hospodaření v krajině i její obnova byly co nejjednodušší. V neposlední řadě budu usilovat o navrácení lesů do rukou lesníků,“ uvedl Radek Holomčík.

Náměstek Lukáš Dubec představil klub jihomoravských zastupitelů

Prezentace náměstka hejtmana Lukáše Dubce představila účastníkům fóra desetičlenný zastupitelský tým Pirátů a Pirátek. Do krajské rady zasedne vedle něj i předseda klubu a radní pro inovace Jiří Hlavenka a Jana Leitnerová, která usedla do pozice radní pro sociální a rodinnou oblast. Desetičlenný klub doplní Ivo Vašíček, Petr Springinsfeld, Petr Vlasák, Eva Havlová, Silvie Mrkvanová, Miroslav Bárta a Jiří Kadeřávek. „Začátek naší historicky první mise v krajském zastupitelstvu nebyl snadný, protože jsme museli ve velmi krátké době vyladit a odsouhlasit výrazně osekaný rozpočet na rok 2021. Myslím si ale, že v zastupitelském klubu tvoříme skvělý tým a že máme skvělou příležitost posunout kraj pirátským směrem,“ dodal Lukáš Dubec.

Institut pro zapojení aktivních členů a příznivců

Důležitým bodem jednání CF bylo založení prvního pirátského politického institutu. Projekt představila první místopředsedkyně strany Olga Richterová a pražský zastupitel Daniel Mazur spolu s Jankou Michailidu. „Na formální úrovni budeme moci podporovat profesionalitu, participaci členů a příznivců a zapojovat do naší činnosti dobrovolníky. Spolupracovat chceme i na akademické úrovni s vědeckou obcí. Mezi konkrétní aktivity budou patřit přednášky, panelové diskuse, školení, semináře, publikační i poradenská činnost,“ uvedla Olga Richterová.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články