V Břeclavi díky participativnímu rozpočtu nahlédnou do minulosti

V Břeclavi díky participativnímu rozpočtu nahlédnou do minulosti

Druhý ročník projektu participativního rozpočtu zná svého vítěze! Podobně jako v předchozím roce vyšel z hlasování o nejzajímavější zpestření města plán místních gymnazistek.

Participativní rozpočet každoročně umožňuje obyvatelům Břeclavi podávat nápady na zlepšení veřejného prostoru. Návrhy následně putují do veřejného hlasování a vítězný projekt se v následujícím roce zrealizuje.

Loni město provedlo doplnění autobusových zastávek o květinovou výzdobu a motivační citáty. V tomto roce radnice osází známá místa v Břeclavi panely s historickou podobou těchto lokalit.

„Autobusové zastávky sklidily u lidí značně pozitivní ohlas a další vítězný nápad ho podle mě sklidí rovněž. Rozvíjet zapojení místních lidí do rozpočtovaných akcí je tedy pozitivní jak pro město, tak v tomto případě i pro studenty, kteří si díky tomu mohou vyzkoušet základní projektovou přípravu. Ta trvá i několik měsíců a mohou při ní vidět, kolik problémů se v jejím průběhu musí řešit. O to víc se ale pak mohou s ostatními kolem sebe radovat z výsledku,“ vyzdvihl klady takovýchto projektů radní města a krajský pirátský zastupitel Petr Vlasák.

Na výzvu Petra Vlasáka navíc Břeclav zdvojnásobí participativní rozpočet na 200 000 Kč!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články