Miroslav Bárta: Proč nevzdáváme boj o změnu místa pro parkovací dům?

Miroslav Bárta: Proč nevzdáváme boj o změnu místa pro parkovací dům?

Na minulém jednání královopolského zastupitelstva jsme navrhli, aby MČ Brno-Královo Pole prověřila alternativní lokality pro výstavbu parkovacích domů v oblasti kolem ulice Purkyňova. Bohužel zastupitelstvo náš návrh neschválilo, ale my se rozhodně nevzdáváme a jednáme přímo s Magistrátem města Brna.

Není pravdou, že nechceme řešit parkování v Králově Poli, vnímáme, že je nutné to řešit. Ale je třeba myslet racionálně a zároveň vyslechnout i obyvatele naší městské části. Těch se totiž zvýšená hluková zátěž, zvýšení znečištění ovzduší a další ztráta zeleně velmi intenzivně dotýká. Piráti se vždy snaží rozhodovat na základě jasných informací a ty zde chybí. Jsem moc rád, že se o kauzu zajímají i média a informují o našich návrzích, jako v případě Brněnského deníku, tedy o tom, že uvažujeme o dvou alternativních místech. Za nejlepší lokalitu považujeme dvě travnaté plochy u Hradecké ulice (oko křižovatky), které jsou vzdušnou čárou několik stovek metrů od sportovního areálu Vodova. V úvahu připadá také okolí konečné tramvaje linky 12, u něho je výhodou přilehlost Technologického parku, který je nově v majetku města.

Líbí se vám naše práce v Králově Poli? Chcete se přidat? Kontaktujte mě na miroslav.barta@pirati.cz nebo napište na FB Piráti pro Královo Pole

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články