Kácení stromů v ulici Vodova a zahrada U Smrku

Kácení stromů v ulici Vodova a zahrada U Smrku

Piráti jsou v MČ Brno-Královo Pole v opozici, rozhodně ale nezahálí. Co je nového přibližuje Miroslav Bárta, tamní zastupitel a předseda pirátského zastupitelstkého klubu.

Jak je to s kácením stromů na Vodové?

“Dendrologický průzkum dopadl překvapivě dobře, z celkového počtu 177 prověřovaných stromů je k sanaci určeno pouze 9 ks. Z toho pouze 2 lípy tvořící alej, ostatní stromy, tedy 7 ks, jsou ze spontánní výsadby v blízkosti domů. Před časem se rozšířila informace, že na ulici Vodova v Králově Poli dojde k masivnímu kácení stromů. Vše souvisí s rekonstrukcí kanalizace v této ulici. BVK právě zpracovávají zadávací dokumentaci na projekt, který by měl maximálně stromy ochránit. Jakmile bude projektová dokumentace vyhotovená, bude veřejně představená občanům a prodiskutována s nimi. Piráti budou vždy pracovat na maximální ochraně zeleně, které ubývá a kterou pro život všichni potřebujeme,” říká pirátský zastupitel Miroslav Bárta.

Hrozí zahradě U Smrku zánik?

“Na posledním zasedání zastupitelstva MČ Královo Pole (6. 11. 2019) neprošel návrh na doporučení změny územního plánu. A to aby se toto území změnilo ze současného využití *plochy bydlení (tzn. možnost výstavby bytů) na parková zeleň. Pro změnu hlasovali pouze Piráti a Zelení. Proti byli zastupitelé z ANO, ODS, KDU-ČSL, KPP, TOP09 a ČSSD. Komunisté se zdrželi, což je vlastně také proti a opět to ukazuje jaká je faktická koalice na naši radnici,”* komentuje předseda zastupitelského klubu Pirátů Miroslav Bárta.

Více o zahradě.

Více o navrhované změně.

Zajímá vás více informací z Králova Pole? Sledujte tamní Piráty.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články