Šetříme, zrychlujeme, digitalizujeme!

Šetříme, zrychlujeme, digitalizujeme!

Po měsících příprav byl připojen na e-shopu městských služeb brnoid.cz nový modul - hvězdárna. Brno iD tak opět zrychlí a usnadní nákup služeb města Brna z domova. V nabídce jsou tak na jednom místě k dispozici šalinkarty, vstupenky do zoo či podpora veřejné zeleně. Zcela nově si najdou v eshopu své i zájemci o vesmír a kosmické záležitosti - mohou si totiž pořídit online nejen vstupenky, ale také dárkové poukazy do brněnské hvězdárny a planetária..

„Jedním z žádoucích dopadů digitalizace brněnských městských služeb je úspora peněz. Ty šetříme i díky tomu, že postupně nahrazujeme externí řešení prodeje vstupenek v jednotlivých příspěvkových organizacích města Brna systémem vlastním. Po Zoo Brno jsme do rodiny Brno iD dnes s radostí přivítali také Hvězdárnu a planetáriem Brno,“ uvedl náš náměstek primátorky Tomáš Koláčný

Online nákup šalinkaret v Brně

Od 1. 1. 2022 se v Brně přestanou prodávat papírové šalinkarty.. Předplacené karty budou dostupné pouze v elektronické podobě, kterou si mohou lidé zakoupit v e-shopu Brno iD. Další možnost je nákup šalinkarty v dopravním podniku na pobočce. Je nutné si vzít s sebou průkaz totožnosti a bezkontaktní bankovní kartu jako nosič pro šalinkartu.

Podpoř svůj strom

Nový modul na Brno iD nabízí také adopci stromů, která podpoří údržbu a lepší kvalitu zeleně ve městě. Vybrané peníze budou následně převedeny na účet městské příspěvkové organizace Veřejná zeleň města Brna, která je využije na péči o vybrané stromy. Po realizaci výsadby obdržíte od Odboru životního prostředí Certifikát adoptivního rodiče a v místě výsadby může být umístěna cedulka s vaším jménem.

Knihovna Jiřího Mahena

Všichni registrovaní čtenáři mohou nově platit poplatky v Knihovně Jiřího Mahena v Brně online v e-shopu Brno iD. Všechny platby (dluhy, registrace, vklady na konto čtenáře) je možné uskutečnit přímo ze čtenářského konta v katalogu IPAC KJM. Platby kartou přes platební bránu Brno iD jsou obratem zaznamenány v knihovním systému KJM a čtenáři tak mohou bez čekání nebo z pohodlí domova pokračovat v čerpání služeb knihovny.

Rozšíření využití modulu Sport

V modulu Sport je nově v sekci Práce s kreditem u STAREZ-SPORT možnost si nechat vypsat historii čerpání kreditu čipových hodinek. Je možné si nastavit i počet vypisovaných záznamů.

Prodej bez nutnosti přihlášení

Od léta je u různých služeb e-shopu možné si je prohlížet a vkládat vybrané položky do nákupního košíku i bez nutnosti přihlášení a registrace . Až těsně před odchodem do platební brány je třeba zadat e-mailovou adresu, ke které bude nákup vázán. Touto formou lze snadno nakupovat třeba vstupenky do zoo a různé další služby, které nejsou vázané na nosič či nepotřebují osobní údaje.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

CHCI VĚDĚT VÍCE