Máte na plotě nelegální banner? Hlavně jej nesundavejte

Máte na plotě nelegální banner? Hlavně jej nesundavejte

Bleskové vyřízení půjčky, úvěru či řešení exekucí – to inzerují reklamní plachty, které se v poslední době objevily na sedmi místech v Břeclavi. Nelegálně vyvěšené bannery byly k vidění na městských, státních i soukromých pozemcích bez jakéhokoliv povolení, uzavření nájemních smluv a v rozporu s předpisy platnými ve městě.

Jedna z těchto reklamních plachet se objevila na plotě jednoho z rodinných příslušníků naší zastupitelky Magdy Lengálové. Když zjistila, že případ není ojedinělý, na problém veřejně upozornila na sociálních sítích.

„Jsem znepokojena, že tento druh služeb je intenzivně propagován právě v této nelehké době navíc nelegálně, v rozporu se Zákonem č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích,“ říká Magda Lengálová. „Ačkoliv jste majitelem dotčené nemovitosti, je ale potřeba vědět, že reklamní plachtu nemůžete odstranit jen tak. Doporučuji, aby se občané v těchto případech obrátili na městskou policii, která jim pomůže zbavit se banneru v souladu se zákonem,“ dodává pirátská zastupitelka.

Protiprávní umisťování bannerů je pravděpodobně běžnou praxí ostravské společnosti Refihos s.r.o., která za bannery stojí. Kromě Břeclavi se reklamní plachty objevily i v dalších městech na jihu České republiky jako je Mikulov či České Budějovice. Ani tam se společnost se souhlasy vlastníků příliš netrápila. Přestože byli jednatelé společnosti několikrát vyzváni k odstranění plachet, ve všech případech označili umístění bannerů za omyl a ani následně je neodstranili.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články