Marek Fišer: Více peněz na kulturu a školení pro dotačníky

Marek Fišer: Více peněz na kulturu a školení pro dotačníky

Od poloviny srpna až do konce letošního září je možné žádat o dotace v oblasti kultury z rozpočtu města Brna. Celkem se v příštím roce rozdělí téměř 40 milionů korun v několika programech, které se zaměřují na různé oblasti kultury. Město Brno rozdělí mezi žadatele o čtvrtinu více peněz, než tomu bylo loni. Finance půjdou různé oblasti kultury. Jde o audiovizi, divadla, performance a cirkusy, hudbu, celoroční činnost hudebních klubů, kulturně vzdělávací a zájmové činnosti, literaturu, podporu uměleckých řemesel a lidových tradic, tanec, výtvarné umění, fotografii, design a architekturu.

„Příští rok rozdělíme o 10 milionů více než v letošním roce. Na dodržení formální správnosti žádostí dohlédne Odbor kultury. Kvalitu jednotlivých projektů potom posoudí odborní hodnotitelé. Novinkou je, že výsledky dotačního řízení si budou moci žadatelé i veřejnost zkontrolovat v nově zřízené aplikaci,” prozradil brněnský radní pro kulturu Marek Fišer.

Veškeré informace k podávání žádostí a pravidla pro jejich poskytování naleznete na webu města Brna. “Případným žadatelům velmi doporučuji přijít na některé ze čtyř školení, které Odbor kultury v následujících týdnech organizuje. První taková příležitost je již zítra od 15 hodin v Podkově na nádvoří Nové radnice,” doplnil radní Marek Fišer.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články