Představujeme nový projekt Kultura Brno

Představujeme nový projekt Kultura Brno

Přinášíme dobrou zprávu pro všechny milovníky kultury. Odbor kultury Magistrátu města Brna, jež má v gesci náš radní Marek Fišer, spouští nový web kultura.brno.cz. Naleznete zde nejen veškeré informace o projektech, které Odbor kultury v našem městě spravuje. Díky nové interaktivní mapě si budete moci třeba ušít na míru vlastní kulturní procházku Brnem.

Když se řekne úředník, spousta lidí si vybaví fronty, nervozitu, byrokracii, nesrozumitelný jazyk, všemožné poplatky a celkově ne moc dobře strávený čas. „Málokdo ví, že magistrátní úředníci spravují i velmi zajímavé a užitečné projekty. Cílem projektu Kultura Brno je tento pohled změnit a ukázat, že i na magistrátu mohou vznikat sexy věci. Mám skvělý tým a děláme toho opravdu hodně. Prostřednictvím nového webu chceme naše aktivity lépe komunikovat veřejnosti. Ve stejné grafice jsme udělali také novou informační brožuru a projekty představíme i na plakátech v ulicích města,” říká náš radní pro kulturu Marek Fišer.

Odbor kultury pod jeho vedením koordinuje řadu vlastních projektů. Ať už je to Sochařské Brno, které mapuje umění v ulicích, OnStage, jenž pomocí hudby začleňuje sociálně znevýhodněné děti, či nový Plug & Play, který usnadňuje pořádání akcí ve veřejném prostoru.

„Důležitou součástí nového webu je interaktivní mapa Kam za kulturou. Ta obsahuje několik tematických vrstev, které návštěvníkovi umožní si zvolit interaktivní kulturní trasu a mapu následně vytisknout, uložit nebo sdílet. Do mapy jsou zaneseny nejen městské, ale i soukromé instituce ze všech kulturních odvětví. Používáme gisové mapy a různé vrstvy. Můžete si tak navolit například i bezbariérovou kulturní procházku městem,” popisuje Marek Fišer a dodává, že všechny aplikace odbor kultury ve spolupráci s odborem městské informatiky a dalšími subjekty stále vyvíjí.

„V zásobě máme spoustu dalších nápadů a věcí, na kterých průběžně pracujeme. Budeme rádi, když se na stránkách přihlásíte k odběru našeho měsíčního newsletteru, případně nás budete sledovat na Facebooku Kultura Brno,” uzavírá radní Fišer.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články