Lukáš Dubec lídrem, kdo dál? Piráti v Jihomoravském kraji si navolili už třetinu kandidátky

Lukáš Dubec lídrem, kdo dál? Piráti v Jihomoravském kraji si navolili už třetinu kandidátky

Už začátkem listopadu si krajské fórum Pirátů v JmK zvolila jako lídra kandidátky Lukáše Dubce, kterého v první pětce doplnil nynější krajský zastupitel Jiří Hlavenka, vedoucí krajského mediálního odboru Pirátů Jana Leitnerová, krajský zastupitel Ivo Vašíček a místopředseda krajského sdružení Petr Springinsfeld.

„Chceme se podílet na vedení kraje, protože vidíme, jak nynější i minulá vedení stagnují, nevyužívají potenciál, který náš kraj nabízí a nedělají nic pro jeho rozvoj,“ uvedl lídr Lukáš Dubec. Právě rozvoji kraje, ale také řešení problémů v lince sucho-voda-půda či v dopravě se chce kandidát na hejtmana věnovat.

Jiří Hlavenka, číslo 2 na pirátské kandidátce, se chce i nadále věnovat (nejen) oblasti informačních technologií a transparentnosti. Jana Leitnerová chce řešit sociální problematiku, zejména pak odlehčovací služby, paliativní péči a podporu pro rodiny nejen v tíživých situacích. Ivo Vašíček se plánuje věnovat zejména dopravě v Jihomoravském kraji a Petr Springinsfeld, který uzavírá první pětku kandidátky, se chce věnovat legislativním tématům, kontrole a transparentnosti.

Ještě ke konci loňského roku byli zvoleni další kandidáti a kandidátky, posty 6–11 na pirátské kandidátce obsadili břeclavský radní a pedagog Petr Vlasák, zastupitelka MČ Brno-Žabovřesky Silvie Mrkvanová, znojemská Pirátka Eva Havlová, zastupitel MČ Brno–Královo Pole Miroslav Bárta, zakladatel Pirátů Jiří Kadeřávek a projektant a manažer Marek Lukáš.

Tento týden pak členové a členky ve volbě obsadili další místa kandidátky, na místa 12–22 byli zvoleni Michal Švagerka, Jaroslav Kameň, Adam Vyplel, Lukáš Mamula, Šimon Fouček, Alena Pavlasová, Barbora Turek Lahová, Patrik Doležal, Michal Škerle, Petr Ilgner a Tomáš Pastirčák.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články