Krátce: Rok v koalici v Břeclavi? Transparentnost, kultura a městský architekt

12. 02. 2020
Krátce: Rok v koalici v Břeclavi? Transparentnost, kultura a městský architekt

Petr Vlasák a Magda Lengálová jsou za Piráty součástí hnutí Mladí a neklidní, které na podzim 2018 vyhrálo komunální volby v Břeclavi. Nejprve skončili v opozici, ale tehdejší koalice nevydržela ani 3 měsíce a už přišla změna. Tentokrát i s Piráty ve vedení. A co se zatím za rok povedlo?

„Iniciovali jsme zřízení redakční rady, která napravila přílišnou zpolitizovanost dlouhodobě kritizovaného břeclavského měsíčníku Radnice, jenž v kvalitě a objektivitě měststkých zpravodajů skončil podle spolku Oživení na předposledním místě (64. místě) z hodnocených periodik v ČR,“ informuje Magda Lengálová.

„S pozitivním ohlasem se setkala i nově vytvořená prázdninová kulturní nabídka v prakticky nevyužitém parku u nádraží, kterou jsme vytvořili ve spolupráci s břeclavským muzeem,“ říká Petr Vlasák, který má jako radní v gesci kulturu a cestovní ruch.

„Máme velkou radost, že se podařil naplnit i bod programu ohledně zřízení pracovního místa pro městkého renomovaného architekta. Ten se již věnuje koncepčním řešením u dlouhodobě opomíjených částí našeho města,“ doplňuje Magda Lengálová.

Jejich práci na radnici v Břeclavi můžete sledovat také na FB stránce MS Slovácko.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články