Kontaktní centrum Vlhká předchází sociální izolaci i šíření koronaviru

Kontaktní centrum Vlhká předchází sociální izolaci i šíření koronaviru

Členky a členové pirátského Krajského expertního týmu sociální politiky a zdravotnictví navštívili Kontaktní centrum pro lidi bez domova Vlhká. Tento specifický typ sociální služby je právě v době pandemie důležitým faktorem pro snížení šíření onemocnění COVID-19.

Kontaktní centrum vzniklo téměř před rokem pod taktovou Společnosti Podané ruce o.p.s. a jeho posláním je snižování zdravotních a sociálních rizik lidí v nepříznivé sociální situaci. Zároveň poskytuje podporu a motivuje klienty ke změně životního stylu, čímž také napomáhá ochraně veřejného zdraví.

Centrum za téměř rok existence slaví první úspěchy, a to v různých aspektech života, například:

  • 9 klientů díky pracovníkům centra brigádně pracuje
  • v souvislosti s centrem se povedlo omezit výjezdy záchranné služby i policie
  • ulice jsou čistší a pracovníci evidují méně stížností
  • desítkám klientů centrum pomohlo snížit spotřebu alkoholu, jednotkám pomohlo abstinovat úplně

Kontaktní centrum Vlhká aktuálně řeší nedostatek ručníků a oblečení včetně spodního prádla, dek či spacáků. Pracovníci by zároveň ocenili síť na nohejbal a míče, protože klienti mohou mimo běžnou činnost využívat i volnočasové zázemí centra včetně sportovního areálu nebo knihovny.

Pokud máte zájem pomoci Kontaktnímu centru pro lidi bez domova, neváhejte je kontaktovat prostřednictvím: e-mailu: kcentrum.vl@podaneruce.cz
telefonního čísla: 770 168 177

Za provedení areálem děkujeme jeho vedoucímu a sociálnímu pracovníkovi Vojtěchu Dvořákovi, jeho zástupci Janu Havlovi a vedoucí Divize odborných služeb Jihomoravského kraje Petru Blažkovi.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články