Pirátským kandidátem do senátu ve volebním obvodě č. 56 - Břeclav se stal Karel Štogl

Pirátským kandidátem do senátu ve volebním obvodě č. 56 - Břeclav se stal Karel Štogl

Piráti z Jihomoravského kraje v tajném hlasování rozhodli, že podpoří kandidaturu Karla Štogla do senátu v nadcházejících podzimních volbách. S panem Štoglem došlo ke shodě ve všech 20 programových prioritách, které si vytýčil poslanecký klub Pirátů pro aktuální volební období.

„Karel Štogl je čestný člověk se znalostí regionu, kde kandiduje - strávil v něm 33 let života. Místní poměry a problémy zná z pozice občana, zastupitele, ale i úspěšného sportovce. Vítám jeho programové zaměření na dopravu, vinařství spojené s cestovním ruchem a na problém sucha. Programová shoda i celkový názorový soulad vyústily v to, že jsme se Karla Štogla rozhodli podpořit,“ říká Róbert Čuma, předseda Jihomoravských Pirátů.

Karel Štogl:
„Proč jsem se rozhodl kandidovat do Senátu ve volebním obvodu Břeclav a proč za Pirátskou stranu?

Pocházím z Mikulova, kde jsem začínal svou politickou kariéru jako tajemník MěÚ a zastupitel a postupně prošel všechny úrovně politiky až po ředitele kabinetu předsedy vlády.

Chtěl bych své politické zkušenosti využít pro rozvoj regionu a cítím čistou a správnou energii z Pirátské strany, kterou považuji za obrovskou naději naší politiky. Chystám se během volební kampaně objet všechny města a obce volebního obvodu, potkat se s co největším počtem občanů a přesvědčit je, že mám největší schopnosti a potenciál pomoci regionu. Pomáhal jsem i předchozímu, nedávno zesnulému senátorovi Janu Hajdovi, se kterým mě pojilo dlouholeté rodinné přátelství. Na jeho práci bych chtěl navázat a dokončit ji.

V senátu budu hájit zájmy regionu a zasadím se o výstavbu tolik potřebných dopravních staveb - obchvat Břeclavi a dálnice do Vídně. Břeclavsko je nádherný kraj, který má co nabídnou, proto budu usilovat o rozvoj cestovního ruchu po všech stránkách. V neposlední řadě chci pomáhat zemědělcům a vinařům. Velkým problémem je také suchu, proti kterému chci s Piráty společně bojovat.

Jsem celoživotně spojen s okresem Břeclav pracovně i osobně, miluji víno, místní folklorní tradice, památky a přírodu. Hrál jsem fotbal v Mikulově a za Zbrojovku Brno, běhal za Lokomotivu Břeclav. Neustále se pravidelně vracím do regionu za rodinou a přáteli.“

O termínu a místě konání tiskové konference, budeme informovat.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články