První dronová show na Moravě!

První dronová show na Moravě!

Chcete zažít podívanou budoucnosti, jakou mohli vidět diváci na olympiádě v Tokiu? Díky Pirátům se v Brně představí budoucnost světelných show, která sleduje ty nejmodernější trendy. V porovnání s ohňostroji je ekologická a šetrná k přírodě i zvířatům. V sobotu 7. srpna se proto na Kraví Hoře uskuteční první dronová show na Moravě.

Není tajemstvím, že se Piráti budoucnosti nebojí a podporují stále větší využívání moderních technologií, a to v rozličných aspektech našeho života. Dlouhodobě prosazujeme inovativní agendu, jako je digitalizace státní správy, transparentnost a podpora moderních technologií.

Proto se z iniciativy pirátského náměstka Tomáše Koláčného v rámci tradičního ohňostrojového festivalu Ignis Brunensis odehraje jedna z vůbec prvních dronových show v České republice. Brno tak potvrzuje svou pověst inovativního centra střední Evropy a města, které se nebojí hledět do budoucnosti, ale aktivně ji i vytváří. Drony jsou vedle videomappingu zajímavou moderní alternativou tradičních ohňostrojů - na rozdíl od nich totiž neplaší zvířata, neprodukují skoro žádný odpad ani spaliny. Po skončení akce jednoduše zase odletí a budou se moci opětovně použít.

„Jsem nadšený, že se nám povedlo domluvit na letošní ročník festivalu Ignis Brunensis dronovou show. Moderní technologie dovolují tradiční ohňostroje ozvláštnit, a zároveň snížit jejich náklady a dopady na přírodu. V případě, že se koncept osvědčí, chtěli bychom do budoucna ještě více využívat drony na veřejných akcích,“ říká náš náměstek primátorky Tomáš Koláčný .

Představení doprovázené hudebním doprovodem se odehrají 7. srpna na Kraví Hoře od 21:30 a 23:00 hodin, každé bude trvat 8 minut. Námětem se stalo výročí 60. let člověka ve vesmíru. Událost probíhá také ve spolupráci s Festivalem planet Hvězdárny, a pod taktovkou planetária Brno v termínu od 6. do 12. srpna. V případě deštivého nebo větrného počasí bude akce přeložena na jiný den.

„Místo odpalování výbušnin v přírodě představují dronové show zábavu podobně vizuálně efektní, často ještě zajímavější a tvořivější. Drony navíc představují náročnou technologii, kterou se zabývá i řada českých firem, jak v oblasti hardware, tak i řídícího software, mají pak praktické využití například v zemědělství; pomůžeme tak i technologickému rozvoji,” uzavřel radní pro výzkum, IT a inovace Jihomoravského kraje Jiří Hlavenka.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články