Pirátky a Piráti v Jihomoravském kraji se připojují ke kampani „Až na krev“

Pirátky a Piráti v Jihomoravském kraji se připojují ke kampani „Až na krev“

Kampaň, skrze kterou chceme pomáhat a zároveň šířit osvětu. To je #AŽNAKREV, kterou iniciovali Pirátky a Piráti z Prahy 3 a z Vysočiny. Teď se ke sbírce na pořízení menstruačních kalíšků pro samoživitelky a další skupiny ohrožených žen a dívek přidáváme i my na jižní Moravě. Budeme mluvit o menstruační chudobě a tabu s ní spojených. Stranou nenecháme ani dostupnost hygienických pomůcek. Proč?

Protože menstruace se týká, po velkou část života, nejméně poloviny populace. Protože hygienické pomůcky mohou být zásahem do rozpočtu domácností, zvlášť jde-li o nízkopříjmové skupiny lidí. A také proto, abychom upozornili i na ekologické a zdravotní aspekty používání jednorázových hygienických potřeb.

„Když jsme se o kampani dozvěděli, okamžitě jsme se s Pirátkami z Vysočiny spojili a začali s nimi spolupracovat na rozšíření projektu i do našeho kraje. Projekt #Ažnakrev tedy nyní běží už ve čtyřech krajích a my máme obrovskou radost z toho, že máme možnost nejen upozornit na problém menstruační chudoby, ale především přispět k jeho řešení. Nezapomeňte navštívit oficiální stránku kampaně, kde se dozvíte mj. jak dopadlo srovnání jednotlivých hygienických potřeb, kam už kalíšky doputovaly nebo jaké další aktivity v rámci kampaně chystáme,” upřesňuje Jana Logrová, garantka Krajského expertního týmu pro sociální politiku a zdravotnictví, který si vzal projekt v Jihomoravském kraji pod svou záštitu.

Jak se můžete zapojit vy?

  • Finančně přispějte na sbírku a zajistěte tak ženám ohroženým menstruační chudobou jejich kalíšek
  • Staňte se ambasadorkami nebo ambasadory kampaně na jihu Moravy
  • Sharing is caring, takže budeme rádi i za sdílení na sociálních sítích s hashtagem #AZNAKREV
  • Zapojte se osobně. Víte-li o organizaci, která by mohla pomoci oslovit cílovou skupinu, ozvěte se naám e-mailem na jana.logrova@pirati.cz
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články